Autoliste
Pasākumi | Sprīdītis. NNTLKM. (2013-09-28) | Atsauksmes | NPK unlimited

 Seko mums Twitter.com
 Vietu uz servera nodrošina DEAC

Sveika autoliste!

Paldies par interesanto pasākumu un ļoti dinamisko pasākumu.

Pastāstīsim kā mums gāja! :)

Šoreiz braucām netipiskā sastāvā, jo pieredzējušie spēlētāji (es ar savu sieviņu) sēdēja aizmugurē un ēda bulciņas, kamēr priekšā bija jauni spēki, kuriem šādos pasākumos nav pieredzes - pilots Andis un stūrmanis Līga. Pirms tam kopīgi veicām vienu 'testa' braucienu, lai visi ar visiem iepazītos un tajā braucienā Līgai tika ierādīts, ko nozīmē leģendas un to lasīšana.

Uz startu ierodamies samērā laicīgi un labā garastavoklī. To vēl vairāk uzlabo konkurentu komandas gājiens ar valriekstiem. Paldies Kasparam! Draudzīga atmosfēra un atkalredzēšanās prieks. Ir gan arī diezgan daudz neredzētu seju.

Starts mums padodas ne īpaši labi. Nebiju ierēķinājis, ka startā varu atrasties arī ārpus starta-finiša zonas, tādēļ lēmums doties uz Jelgavas pusi pieņemts steigā un nepārdomāti. Bet nu - kā ir tā ir.

Pirmais pārsteigums: Biju domājis, ka informācijā par KP un tās virzienu (ko var redzēt pirms KP atvēršanas) būs dota 'vērtība + virziens', bet izrādījās 'minūtes līdz max/min + virziens'. Nu labi, ka ne otrādi, jo pirmajā gadījumā ir bišķi sarežģītāks aprēķins. Ar šo ātri tiekam galā, savadām vērtības un aprēķinam maksimums. Nu tik braukšanas vaina.

Bet tūlīt seko otrā lielā šaize - nepaspējam autorizēt atvērto KP tā zenītā, jo tajā laikā skraidam apkārt meklējot ieeju Jelgavas Ģintermuižas psih-slimnīcā, kā rezultātā -100 punkti.

Ap trijiem mums bija jāpieņem lēmums - apmeklēt Lutausi vai nē. Galīgi nav pa ceļam, un nolemjam to neapmeklēt. Lēmums, kas ietekmēja visu tālāko notikumu gaitu, bet par tā nozīmību uzzināsim tikai vakarā.

Dodamies tālāk ar laiku sākam brīnities, ka neatveras neviens zaļais KP. Skaitam līdzi, bet nav skaidrības vai atvērtie un neautorizētie KP skaitās, lai atvērtos zaļais KP vai nē. Fortuna nav pavērsusi savu vaigu pret mums, jo apaļajā stundā pazūd tieši tie zilie KP, kur ir mūsu tuvumā. Sevišķi smagi vienā gadījumā, kad gribēju atvērt KP 17:10, bet tas pazuda 17.00. Bet nu ko darīt. Nodomājam, ka droši vien orgu ļaunais plāns ir noņemt zilos KP nevis uz pilnīgu random, bet uz random no tiem, kuri vēl nav apmeklēti. "Sumpurņi."

Ir jau gandrīz septiņi vakarā, kad rezervējam visus 3 dobeles KP (viens noņemts no mūsu redzeslauka), apmeklējam tos (pēdējo gan diezgan ilgi sanāk meklēt) un dodamies uz finiša vietu runādami, ka kautkas nav labi, jo nevar tā būt, ka mēs finišēsim pusstundu (!) pirms laika. Tā nekad nav bijis. Bet ko tur daudz - vairs jau pat gribēdami neko nevaram padarīt, jo sistēmā vienīgais pieejamais KP ir Lutausis, kuru negribam atvērt, jo par to -100 punkti - Lutauša darbalaiks taču beidzies jau sen.

Laimīgajā zemē iepeldam 19:35 ar domu, ka tagad gandriz 30 minūtes laika, lai paēstu un sagatavotos. Info centrā uzzinām, ka finišs jāautorizē un ... hmm, bet kā lai to izdara...? Izrādās, ka Lutausis ir jāatver obligāti un jāiegūst -100 punkti. Pēc tam ir jāparādās finišam. Turpat to arī izdaram, bet ...hmmm, finiša vietā parādās jauni zaļie KP. Okey, mums vēl 20 min laika, lai līdz vienam tepat aizšautu un vismaz tos pēdējos -100 nodzēstu. Šajā brīdī sākas 'drāma'.

Nofočējam finiša KP un steidzamies atpakaļ uz Dobeles pusi, lai atrastu atbildi uz zaļo KP. To izdaram veikli un mums pat ir vēl 7 minūtes. Mēģinam paspēt uz vēl vienu zaļo KP, bet nesekmīgi. Tur ierodamies 19:59, atbildi ātrumā nevar atrast, minu uz labu laimi - vai uzminu - nav ne jausmas. Ātri mēģinu atvērt un/vai minēt atmest visus pieejamos punktus, lai tikai tiktu līdz finiša pogai. Nupat jau iestājas maģiskais 20:00. Bet finiša pogas nav. Nekādu citu KP arī vairs nav iespējams ne atvērt, ne reģistrēt. Vēlamais rezultāts pēc vairākiem refresh`iem uz dažām iekārtām netiek panākts, tādēļ tiek sameklēts reglaments, kurā atrodas Ramūna telefons. Zvans tiek veikts 20:02. Četru minūšu laikā tiek saprasta problēma un 20:09 tiek solīts - ja refrešosi lapu pēc 2-3 minūtēm, tur būs pieejams finišs. Katra minūte -100 punkti, atceramies! Nervi (jeb gaidīšana un refrešošana) netur un 20:13 tiek veikts vēl viens zvans Ramūnam. Nu jau no cita telefona. Praktiski vienlaicīgi ar savienojuma izveidošanu arī sistēmā tiek ieraudzīts finiša links. Ātri ievadam vajadzīgo kodu un - wola! - kā tagad redzu rezultātu logfailā: 20:14:55 autorizēts finišs. Piecas (!) sekundes pirms diskvalifikācijas. NAIS! Sistēma mums izmeta divus brīdinājuma tekstus, bet tos nebija nevienam laika lasīt. Droši vien tur bija teikts, ka piekrītam startēt Elites klasē. Nu ok.

Izmetam šautras, atnesam laivu, sameklējam naudas podus un otrā daļa pa 'labi kopto LV mežu' var sākties. Aproces tika uzliktas man uz sieviņai. Jau pēc pirmajām 20 minūtēm teicu, ka visu nepaspēsim iziet un būs smagi. Forsējam grāvjus, izcirtumus, mežu, meklējām un atradām punktus, lādējāmies, ka daži KP noslēpti tā, ka nevar atrast. Pie viena KP atstāju savu garmin`u, nācās skriet pakaļ, labi, ka nebijām parāk tālu tikuši - tikai kādus pārsimts metrus. Bet visvisvis-superīgākā - tā sirālā sajūta, ka esi mežā - abās pusēs strādā lielie traktori, kas gāž kokus un virs tevis ir skaidras debesis ar miljoniem zvaigžņu. Lieliski! Skaisti! Brīnišķīgi!

Ap 11tiem sieviņai sāk kristies ātrums un sāk zust jauda. Nav jau viegli pa mežiem un ūdeņiem. Viņai gumijnieki, man botas. Atceros, ka stāvu līdz ceļiem ledainā grāvī mērot, cik dziļš, vai viņai gumpīšos iesmelsies ūdens vai nē. Par laimi - nē.

Finišs - skrienam uz info-būdu (pēc mana telefona - vēl 4 minūtes) - tas jau skaitās daudz. Izrādās, ka arī te vēl vajag autorizēt finišu. Ak jel, labi, ka līdzi telefons ar pieeju chase.lv sistēmai. Bet kamēr atveras lapa, (Bite ārpus pilsētām nav baigi ātra), kamēr vadu kodu, redzu, ka sistēmas laiks jau ir 23:59:40. Ak, vai tiešām divas reizes vienās sacensībās ir iespējams finišēt mazāk kā 10 sekundes pirms laika? Jā, var. Kods tiek apstiprināts 23:59:54.

Tad nu izstāstam sāpi par nevarēšanu autorizēt pirmo finišu 20:00. Organizators ar ko runājām (Uldis) izklausās saprotošs un saka, ka daļēji tā ir organizatoru vaina un daļēji - mūsu. Solīja problēmu nodot tālāk un risināt. Nu labi, eju pārvilkt slapjās un salstošās kājas. Pēc tam dodamies meklēt solīto ugunskuru un zupu. Diemžēl neatrodam ne vienu, ne otru. Toties atrodas silta tēja un sautējums! Aizdomas, ka tas ir tas, kurš paredzēts veģetāriešiem. Bet tā kā visa 'pils un tai piegulošā teritorija' ir tik klusa un tukša, ka aizdomas, ka veģetārieši nez vai te tagad baigi nāks mieloties, nolemjam tukšot veģetāriešu trauku tukšu.

Necerēti agri, jau pirms vieniem, mūs sauc uz rezultātu paziņošanu. Tur uzzinām uzvarētājus, kā arī to, ka mūsu rezultāts atstāts tieši tāds, kā tas bija. Tobišs - mūsu pretenzijas par to, ka sistēma nepiedāvāja autorizēt finišu ne pirms, ne arī pēc Lutauša (un visu citu KP) autorizācijas, nebija ņemta vērā. Uldis teica - "tas neietekmē godalgoto vietu sadalījumu, nu nav taču starpības, vai esat 7 vai 4, vai 5 vietā". Jā, man personīgi starpība nav.

Bet diemžēl šoreiz tas ietekmē dažus citus cilvēkus. Mūsu komandas stūrmane Līga bija saderējusi ar citu komandu par alus 6-paku, ko viena puse pirks otrai zaudējuma gadījumā. Tādēļ šāds organizatoru lēmums ir mūsu komandai nelabvēlīgs. :)

Protams, pēc kara jau visi gudri un var modelēt "kā būtu ja" situācijas, tomēr uzskatu, ka sods par finiša kavējumu nav pareizs.

Piedāvāju divus alternatīvus scenārijus:

  1. finišējam kā zināms ~19:40 ar neatvērtu Lutauša punktu, jo esam izvēlējušies nevis vākt zaļos, bet zilos punktus. Autorizējam finiša KP un tajā brīdī kopā ar priekšspēlēm mums būtu precīzi 2333 punktus (starp citu - tas būtu otrā vietas tautas klasē), ja izvēlētos iet eliti, tad vēl 2821 punkti un liekas ~20 minūtes klāt. Tātad kopā 5154 (trešā vieta elites klasē).
  2. pakļaujamies organizatoru prasībai atvērt Lutausi, lai iegūtu -100 punktus un iespēju autorizēt finišu, aizskrienam vēl pēc viena zaļā punkta, uzņemamies vainu par to, ka kavējamies ar KP autorizēšanu un vēlamies finišet 20:01 (-100 par kavētu minūti), jo tieši tad sistēma mums rādīja, ka vairāk nekādus KP ne atvērt, ne autorizēt nevar. šādā scenārijā mūsu punktu skaits ir : 2333 (pamatsacensībās iegūtais) - 100 (par Lutausi) + 100 (par KP214 (sprungulītis)) -50 (par konsultāciju, kurā uzzinām, ka jāautorizē Lutausis) - 100 (par 1 min kavēto kontrollaiku) + 2821 (par četriem elites klases uzdevumiem) = 5104 (starp citu - trešā vieta). Šādā scenārijā uzskatu, ka mums nav "jāmaksā" par otro zvanu Ramūnam un par 13 liekām kavētajām minūtēm, kuru laikā Ramūns risināja sistēmas nepilnības.

Par spīti šai darvas pilei, visai mūsu komandai pasākums ļoti patika. Jau tagad gaidām nākamo, cerams, ka laika starpība nebūs tikpat liela, kā pēdējo reizi. Ceram tikties jau nākamā gada maijā! :)

Gints no NPK

| Jaunumi | Par mums | Pasākumi uzņēmumiem | Pasākumi | Publikācijas | Dokumenti | Foto galerija | Videoklipi | Saites |
Mūsu sponsori un draugi:
    Autoliste     Dagmaara SIA     tosteris.com : web hostings un risinajumi    Geoveikals     19 points SIA   
 NACHOS Racing     4x4 Klubs   
Lapu apkalpo digiBlink, vietu uz web servera nodrošina DEAC
Terms & Conditions | Privacy Policy