Autors: Elmārs Barkāns Publicēšanas datums: Pirmdiena, 2004. gada 29. novembris. Rubrika: Akcents (2. lpp.)
Velta Puriņa, Rīgas domes darbiniece: Domāju, ka ne. Tas nav sods, bet gan indulgence. Nesaprotu, par ko pārkāpējiem dod šādas atlaides un ļauj dzēst soda punktus? Tas nav sods, un cilvēkus šādi kursi nepāraudzinās. Jebkurš pārkāpums ir bargi jāsoda. Man šis izgudrojums nepatīk.
Māris Liepiņš, sabiedriskās organizācijas "Autoliste" pārstāvis: Atceros, ka padomju laikā bijā tā saucamās svētdienas skolas un tas bija diezgan formāls pasākums. Šoferīšiem vienīgi bija izbojāta viena brīvdiena. Par pašreizējiem kursiem nevaru spriest, jo neesmu iepazinies ar to programmu. Domāju, ka tiem, kuri par braukšanu un tās radītājām sekām piedomā, arī uzvedība mainīsies. Galvenais, lai pats cilvēks apzinātos savu nodarījumu. Vispār iespēja dzēst soda punktus ir diezgan progresīva pieeja.
Gunārs Lasmanis, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāts: Tas atkarīgs no kursu kvalitātes. Padomju laika svētdienas skolās pabijušie vadītāji atzīst: ja nodarbības bija interesantas, tad tās bija lietderīgas. Es kā pieredzējis autovadītājs arī tagad diez vai sekmīgi ar pirmo piegājienu spētu nokārtot braukšanas eksāmenu. Zināšanas ir jāatsvaidzina. Ja cilvēks uz šiem kursiem iet nevis izciest sodu, bet gan ar pozitīvu attieksmi un vēlmi uzlabot savu braukšanas māku, tie attaisnojas. Ja tā ir formāla atrakstīšanās, tad kursi nav vajadzīgi.
|